top of page

YENİ NESİL EĞİTİMLE GELECEĞE YOLCULUK PANELİ

İSTKA tarafından desteklenen, ortağı olduğumuz Geleceğe Yolculuk projesinin  "Yeni Nesil Eğitimle Geleceğe Yolculuk" paneli 4 Ocak 2024 tarihinde Enka Oditoryumunda saat 11.00'de uluslararası boyutta 400 katılımcıya aşkın katılımla gerçekleştirildi.
"Yeni Nesil Eğitim" teması etrafında şekillenen etkinliğin katılımcılarını, protokol üyeleri, akademisyenler, uzmanlar, eğitimciler, veliler, yöneticiler ve stk çalışanları oluşturmuştur. Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ÖZCANLAR' ın

 konuşmasıyla başlayan etkinlik, Proje Koordinatörü Sibel SAYGIN’ ın Geleceğe Yolculuk Proje Sunumu ile devam etmiştir.


Yeni Nesil Eğitimle Geleceğe Yolculuk Panelinin açılış konuşmasını Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Seyfi Kenan, panelin moderatörlüğünü ise Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Sayın Ayşin Kaplan Sayı gerçekleştirmiştir. Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesinden Prof. Dr. Sayın Hakan Akçay, Koç Üniversitesi Fen Fakültesinden Doç. Dr. Sayın Aşkın Kocabaş, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Eğitim Fakültesinden Doç. Dr. Sayın Tuncer Can, Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinden Doç. Dr. Sayın Nihal Yurtseven’in panelistliğinde düzenlenen etkinliğin ilk yarısında; öğretmenlerin rolleri, 21. yüzyıl öğrencilerinin profili ve ebeveynliğin eğitimde gelişen rolü, öğretmen profesyonelliği, bilim sevdalısı öğrenciler yetiştirmek, Tasarımcı öğretmen profilleri ve alfa kuşağına yönelik tavsiyeler gibi önemli konular ele almıştır.

Yeni nesil için eğitim söylemi çerçevesinde katılımcılara keyifli bir panel dinletisi sunulan etkinliğin uluslararası boyutu ile İSTKA ve eğitime olan destekleri, sekiz farklı ülke üzerinde yaygınlaştırılmış olup, Geleceğe Yolculuk Projesi iyi örnek olarak sunulmuştur.


 Etkinliğin ikinci yarısı yeni nesil eğitimle değişen eğitim yöntem ve tekniklerini en iyi şekilde ele alan uluslararası proje sunumları ve iyi örneklerin paylaşımı ile devam etmiştir. Etkinlik, sunumların ardından katılımcıların farklı fon kaynakları ve işbirliği görüşmeleri fuaye alanında gerçekleştirilmiştir.

Bu şekilde eğitimde yeni uygulamalar ve paylaşımlar üzerine sinerji oluşumuna katkı sağlanmıştır.8 görüntüleme0 yorum

Comentários


bottom of page